PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

ULUDAĞ ALAN BAŞKANLIĞI PERSONEL ALIMI DEĞERLENDİRME SONUÇLARI VE SÖZLÜ SINAVI HAKKINDA DUYURU (12.10.2023)

Başvuruları elektronik ortamda 15.09.2023- 29.09.2023 tarihleri arasında alınan 47 Sürekli İşçi Alımı kapsamında,

Sözlü Sınava girmeye hak kazanan adaylar (Avukat, Şehir Plancısı, Mimar, İç Denetçi, Harita Mühendisi, İnşaat Mühendisi, Elektrik Mühendisi, Makine Mühendisi, Çevre Mühendisi, Peyzaj Mimarı, Biyolog, İdari Uzman (1), İdari Uzman (2) ve İdari Uzman (3) pozisyonları);

09-10 Kasım 2023 tarihlerinde Kültür ve Turizm Bakanlığı A. Yılmaz Çolpan Toplantı Salonu İsmet İnönü Bulvarı No:32 EMEK/ ANKARA adresinde 09:30’dan itibaren sözlü sınava katılacaklardır.

Adaylar hangi gün ve saatte sınava gireceklerini https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresinden öğrenebilecektir.

Adayların sınav saatinden 30 dakika önce kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport) ile hazır bulunmaları gerekmektedir.

 

KPSS puan sıralamasına göre yerleştirilmesi gerçekleşen asil ve yedek adaylar ile KPSS puan sıralamasına giremeyen adaylar durumlarını https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresinden öğrenebilecektir.

 

KPSS puan sıralamasına göre yerleştirilmesi gerçekleştirilen ASİL ADAYLAR  (Büro Görevlisi (Arşiv Memuru), Büro Görevlisi (Memur), Koruma ve Güvenlik Görevlisi (1), Koruma ve Güvenlik Görevlisi (2), Şoför, Teknisyen (Bilgisayar) ve Destek Personeli (Hizmetli) pozisyonları);

aşağıda belirtilen belgeleri en geç 26.10.2023 günü mesai bitimine kadar Uludağ Alan Başkanlığının Odunluk Mahallesi, Liman Caddesi No:11/B Kat:2 Ofis No:12-13 Nilüfer/BURSA adresine elden, posta ya da kargo yoluyla ulaştırmaları zorunludur. Posta yoluyla yapılan başvurularda aşağıda belirtilen belgelerin son başvuru tarihi mesai bitimine kadar ulaştırılması gerekmektedir.

 

YERLEŞTİRİLEN ASİL ADAYLARDAN İSTENEN BELGELER

1-Dilekçe (Örneği için tıklayınız.)

2-Öğrenim Belgesi aslı veya onaylı örneği, (e-Devlet üzerinden de alınabilir)

3-Nüfus Cüzdanı aslı veya onaylı örneği, (e-Devlet üzerinden de alınabilir)

4- Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonuna yerleştirilen adaylar için Özel Güvenlik Kartı (arkalı önlü) ya da Özel Güvenlik Sertifikası aslı veya onaylı örneği,

5- KPSS sonuç belgesi (e-Devlet üzerinden alınacaktır)

6-Heyet Raporu;

a) Koruma ve Güvenlik Görevlisi
 pozisyonuna yerleştirilen adaylar için; Heyet Raporu (Asıl), "Güvenlik görevini yapmaya engel olacak sağlık sorunu olmadığınıgösteren heyet raporu (Tam teşekküllü Devlet veya Devlet Üniversitesi Hastanelerinden) almaları gerekmektedir. Adayların boy ve kilolarının ilgili kurum tarafından verilen heyet raporunda mutlaka belirtilmesi gerekmektedir.

Erkek adaylar için boyunun 170 cm den kısa olmaması, kilosunun ise cm cinsinden boy uzunluğunun son 2 rakamından 15 den fazla, 13 den az olmaması gerekmektedir. (Örneğin boy uzunluğu 170 cm ise kilosu en fazla 70+15=85 kg ve en az 70-13=57 kg olmalıdır.)

Kadın adaylar için boyunun 160 cm den kısa olmaması, kilosunun ise cm cinsinden boy uzunluğunun son 2 rakamından 15 den fazla, 13 den az olmaması gerekmektedir, (Örneğin boy uzunluğu 160 cm ise kilosu en fazla 60+15=75 kg ve en az 60-13=47 kg olmalıdır.)

b) Büro Görevlisi , Şoför, Teknisyen (Bilgisayar) ve Destek Personeli (Hizmetli) pozisyonlarına yerleştirilen adaylar için; Heyet Raporu (Asıl), heyet raporu (Tam teşekküllü Devlet veya Devlet Üniversitesi Hastanelerinden) almaları gerekmektedir.

7-Mal Bildirimi (Örneği için tıklayınız.) (İki sayfa olan Mal Bildirimi arkalı önlü olarak tek yaprakta doldurulacaktır.)

8-12.10.2023 tarihi veya sonrası itibariyle alınan Adli Sicil Belgesi (E-Devlet üzerinden de alınabilir), (Belgede adli sicil kaydı yoktur, adli sicil arşiv kaydı yoktur ibareleri beraber bulunmalı), (Vardır ibaresi bulunması halinde konuyla ilgili belgelerin gönderilmesi)

9-Askerlik Belgesi (Erkekler için) (e-Devlet üzerinden alınacaktır) Askerlik hizmetini tamamlamış adayların Terhis Belgesi örneği.

10-Yerleşim Yeri Belgesi (e-Devlet üzerinden alınacaktır)

11-Herhangi bir sağlık güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmadığına ilişkin Sosyal Güvenlik Merkezlerinden alınacak belge (e-Devlet üzerinden de alınabilir.)   

12- 6 adet vesikalık fotoğraf  

Bu ilan tebliğ niteliğinde olup, adaylara ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır.

İlgililere duyurulur.

Tel: 0 224 800 15 00