PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

ÖSYM Tarafından KPSS-2012/2 Merkezi Yerleştirme Sonuçlarına Göre Bakanlığımız Teşkilatına Yerleştirilen Adaylara İlişkin Duyuru

GENEL AÇIKLAMA                :

 1. HER ADAYIN AŞAĞIDA BELİRTİLEN BELGELERİ EN GEÇ 21/12/2012 TARİHİ MESAİ BİTİMİNE KADAR KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI PERSONEL DAİRESİ BAŞKANLIĞI ATATÜRK BULVARI NO: 29 OPERA/ANKARA ADRESİNE GETİREREK ŞAHSEN (ŞAHSEN MÜRACAATTA BULUNAMAYANLAR MÜRACAATLARINA ENGEL DURUMLARINI BELGELEDİKLERİ TAKDİRDE KANUNİ YAKINLARI KANALIYLA) MÜRACAAT ETMELERİ GEREKMEKTEDİR.
 2. BELGELERİN SON ALTI AY İÇERİSİNDE ALINMIŞ OLMASI GEREKMEKTEDİR. (Adli Sicil Belgesinin 03/12/2012 tarihi veya sonrasına ait olması.)
 3. AYRICA ADRESLERE TEBLİGAT YAPILMAYACAKTIR.
 4. HERHANGİ BİR KAMU KURULUŞUNDA 657 SAYILI DEVLET MEMURLARI KANUNUNA TABİ KADROLU ÇALIŞAN PERSONELİN GÖREV YAPTIKLARI KURUMU BELİRTİR BİR DİLEKÇE İLE (KPSS Sonuç Belgesi (İnternet Çıktısı), 2012/2 - KPSS ÖSYM Yerleştirme Sonuç Belgesi (İnternet Çıktısı), Diploma veya geçici mezuniyet belgesinin birer fotokopisini de ekleyerek) BAŞVURMALARI YETERLİ OLACAKTIR.
 5. YERLEŞTİRİLDİKLERİ HALDE ATAMA İÇİN ÖNGÖRÜLEN NİTELİKLERDEN HERHANGİ BİRİSİNE SAHİP OLMAYAN VEYA GEREKLİ BELGELERİ BİRİNCİ MADDEDE BELİRTİLEN SÜRE İÇİNDE BELİRTİLEN ADRESE TESLİM ETMEYEN ADAYLARIN ATAMALARI YAPILMAYACAKTIR.
 6. HERHANGİ BİR KAMU KURULUŞUNDA 657 SAYILI DEVLET MEMURLARI KANUNUNA TABİ OLARAK MEMUR STATÜSÜNDE ÇALIŞIRKEN GÖREV YAPTIKLARI KURUMDAN ÇEKİLMİŞ SAYILMA YA DA İSTİFA SURETİYLE AYRILANLARIN ANILAN KANUNUN 97 NCİ MADDESİNDE BELİRTİLEN SÜRELER GEÇMEDEN DEVLET MEMURLUĞUNA ATANMALARI MÜMKÜN BULUNMAMAKTADIR. BU DURUMDA OLANLARIN BAŞVURULARI ESNASINDA BU HUSUSU BİLDİRMELERİ GEREKMEKTEDİR. AYRICA, AYNI KANUNUN 125(E) MADDESİNE GÖRE DEVLET MEMURLUĞUNDAN ÇIKARMA CEZASI ALANLARIN DEVLET MEMURLUĞUNA ATANMALARI MÜMKÜN BULUNMAMAKTADIR.
 
 
            Ayrıntılı Bilgi İçin İrtibat:    M.Atila ÖZŞATIR            0312 311 20 61,

Mustafa GENÇ           0312 312 49 05

         

      GETİRİLECEK BELGELER

 1. KPSS Sonuç Belgesi (İnternet Çıktısı),
 2. KPSS - 2012/2, ÖSYM Yerleştirme Sonuç Belgesi (İnternet Çıktısı),
 3. Diploma veya geçici mezuniyet belgesinin aslı veya noter tasdikli örneği (Aslı ile beraber fotokopisinin getirilmesi halinde kurumumuzca tasdik edilecektir.),
 4. Yerleşim Yeri Belgesi (Aslı),
 5. Nüfus Cüzdanının noter tasdikli örneği (Aslı ile beraber fotokopisinin getirilmesi halinde kurumumuzca tasdik edilecektir.),
 6. 03/12/2012 tarihi veya sonrası itibariyle alınan Adli Sicil Belgesi (Aslı),
 7. Erkek adaylar için Askerlik Durum Belgesinin noter tasdikli sureti (Aslı ile beraber fotokopisinin getirilmesi halinde kurumumuzca tasdik edilecektir.),
 8. 4,5 x 6 ebadında vesikalık fotoğraf (6 adet),
 9. Mal Bildirimi (İndirmek için tıklayınız).(İki sayfa olan Mal Bildirimi arkalı önlü olarak tek yaprakta doldurulacaktır.)
 10. Aşçı kadrosuna yerleştirilen adayın, Özel Şart olarak belirlenmiş olan MEB’den onaylı aşçılık sertifikası ya da 3308 sayılı Kanuna Göre bu daldaki ustalık/ kalfalık belgelerinden herhangi biri veya örgün eğitim yoluyla zorunlu/ortak/seçmeli olarak konu ile ilgili ders almış olduğuna ilişkin resmi belge (Aslı ile beraber fotokopisinin getirilmesi halinde Kurumumuzca tasdik edilecektir.)
 
Doldurulacak dilekçe örneği için tıklayınız....