PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
  • Neredeyim :

SOSYAL MEDYANIN DOĞRU KULLANIMI VE DEZENFORMASYON EĞİTİMİ

Genel Müdürlüğümüz, merkez birimlerimizde görevli personelimize yönelik 30 Ocak 2024 Salı günü Millî Kütüphane Konferans Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Uzman personelinin sunumlarıyla “Sosyal Medyanın Doğru Kullanımı ve Dezenformasyon” konusunda hizmet içi eğitim gerçekleştirdi.

Eğitimin ilk oturumunda Mehmet Cihat AĞAÇ; ulusal ve uluslararası yalan içeriklerin önüne geçebilmek amacıyla kurulan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nin (DMM) yürütmüş olduğu çalışmalarla beraber, dezenformasyonun etkileri, sorumluluklarımız ve dezenformasyon suçu kapsamında dikkat edilmesi gereken hususlara değindi.

İkinci oturum ise, Dr. Zeynep ZELAN’ın; geleneksel medya ile sosyal medyanın karşılaştırmaları, sosyal medyanın tarihî ve sayısal verilerle dünyada ve ülkemizde sosyal medya platformlarının yeri, sosyal medyada algı yönetimi gibi başlıklara değinmesiyle son buldu.

Genel Müdürlüğümüzün yüz yüze ve çevrim içi eğitim faaliyetleri Birimlerimizden gelen talepler ve 2024 Yılı Hizmet İçi Eğitim Planımız doğrultusunda devam edecektir.