PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

GÖREVDE YÜKSELME YAZILI SINAV SONUCU!

Bakanlığımız personeline yönelik olarak Millî Eğitim Bakanlığınca 11 Şubat 2024 tarihinde yapılan Görevde Yükselme Yazılı Sınavı sonuçları açıklanmıştır.

Sınava başvuran personel başvuru sonuçlarını, Bakanlığımız https://hitit.ktb.gov.tr adresinde yer alan İnsan Kaynakları Sistemi modülünde yer alan Benim Sayfam/Sınav Başvuru Sonuç sekmesinden Bakanlık kullanıcı adı ve  şifresi  kullanarak görebileceklerdir.

Görevde Yükselme Sözlü Sınavına girmeye hak kazanan personel yönetmeliğin; “Yazılı sınavda başarılı olup en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere ilan edilen kadro sayısının beş katına kadar aday sözlü sınava alınır. Son adayla aynı puana sahip olan personelin tamamı sözlü sınava alınır.”  Hükmü çerçevesinde tespit edilmiştir.

Görevde Yükselme Yazılı Sınav puanı için itirazı söz konusu olan personel itirazlarını 12.03.2024 tarihine kadar birimleri aracılığı ile yazılı olarak yapabilecek, ayrıca Genel Müdürlüğümüzün 4708880-4708852-4708851 numaralı telefonlarından bilgi alabileceklerdir.

 

PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ